Gdański Bussines Center

Zespół dwóch budynków biurowych klasy A, zlokalizowany w śródmieściu Warszawy. Kompleks został wyróżniony wieloma nagrodami, a na swoją siedzibę wybrały go takie korporacje jak ARUP, AVIVA, SNC Lavalin KPMG i inne.

Budynek A stanowi dominantę wysokościową, co w połączeniu z niespotykaną formą bryłową wyróżnia obiekt na tle otoczenia i czyni z niego lokalny punkt odniesienia dla obserwatorów. Wyjątkowa architektura w połączeniu z lokalizacją obiektu jest szczególnie dobrze widoczna dla podróżujących mostem Gdańskim z przeciwległego brzegu Wisły.

Budynek B nawiązuje charakterem do typowo modernistycznej, kamiennej fasady do budynków w otoczeniu. Cały kompleks posiada dwie kondygnacje podziemnego garażu.

Gdanski Business Center I otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, tytuł „Projektu Biurowego Roku” w konkursie CIJ Awards oraz „Inwestycji Roku – Rynek Powierzchni Biurowej” w konkursie Prime Property Prize. Firma TPF sp. z o.o. zrealizowała wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy.

Inwestor: HB Reavis
Lokalizacja: Warszawa, ul. Inflancka 4
Powierzchnia całkowita: 73 500 m2
Powierzchnia najmu: 41 400 m2
Okres realizacji: 2010 - 2012

Współpracujemy z:

PL