09.08.2021

Oddanie do ruchu drogi ekspresowej S61 na odcinku Kolno – Stawiski.

Tagi:

W dniu 9 sierpnia 2021 r. GDDKiA udostępniła kierowcom kolejny odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S61, od węzła Kolno do węzła „Stawiski” (bez węzła), której budowa nadzorowana była przez firmę TPF Sp. z o.o.

Umowa na roboty budowlane została podpisana w dniu 31 października 2017 r. z firmą Strabag. Po okresie prac projektowych i uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w dniu 1 października 2019 r.  Wykonawca przystąpił do prac w terenie.

Po dwóch latach prac budowlanych, w dniu 9 sierpnia 2021 r., kolejny odcinek S61 został udostępniony kierowcom. Na odcinku tym obowiązuje stała organizacja ruchu, dzięki czemu kierowcy mogą tam bez przeszkód korzystać z wszystkich parametrów drogi ekspresowej.

Odcinek ten ma jezdnie o nawierzchni z betonu cementowego. Każda po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m plus 2,5-metrowy pas awaryjny. Są przystosowane do najcięższego ruchu (kategoria KR7), a dopuszczalny nacisk to 11,5 tony na oś. Na odcinku drogi S61 Kolno – Stawiski wybudowano dwa miejsca obsługi podróżnych MOP Górki Zachód oraz MOP Górki Wschód.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ.

Współpracujemy z:

PL